Премиера на фотоалбума „Спомени за славно време…” в Университетската библиотека

13217164_1022161911172234_7151456156175932367_o.jpgНа 19 май 2016 г. в Университетската библиотека бе представен фотоалбума „Спомени за славно време, за симбиозата между науката и футболната топка и… за приятелите” с автор проф. д-р Александър Димчев – организатор и дългогодишен ръководител на футболния отбор на Алма Матер. Представянето на книгата премина при голям интерес.
Изложба: Кръгът „Мисъл” и раждането на българската модерност, отразени в личната библиотека на проф. Боян Пенев

misal_antetka.jpgВ рамките на традиционните Майски дни на културата в Софийския университет „Св. Климент Охридски”, на 18 май 2016 г. в Университетската библиотека бе открита юбилейната изложба  „Кръгът „Мисъл” и раждането на българската модерност, отразени в личната библиотека на проф. Боян Пенев” . Събитието е посветено на 150-годишнината от рождението на един от най-големите български поети и интелектуалци Пенчо П. Славейков и на д-р Кръстьо Кръстев – философ, университетски преподавател, първия професионален литературен критик.
Фотографска изложба „Кадри към „Сън за щастие” и рецитал на стихове на Пенчо Славейков в библиотека „Филологии”

logo_fotofilologiya.jpgНа 18 май 2016 г. библиотека „Филологии” бе домакин на две студентски прояви, посветени на 150-годишнината на Пенчо Славейков – откриване на фотографската изложба „Кадри към „Сън за щастие” с автори студенти от Факултета по славянски филологии и рецитал на негови стихове от студенти от Факултета по начална и предучилищна педагогика.
Отиди на страница  [1] 2 3 ... 46 47 48

Университетска библиотека "Св. Климент Охридски" 2014