Изложба „Спасени книги. С почит към дарителите и реставраторите, допринесли за съхранението на писменото слово”

duichev__galeria_6.jpgНа 2 юни 2016 г. в Университетската библиотека „Св. Климент Охридски“ бе открита изложбата „Спасени книги. С почит към дарителите и реставраторите, допринесли за съхранението на писменото слово”.  Поводът е 30-годишният юбилей на Центъра за славяно-византийски проучвания „Проф. Иван Дуйчев“.
 Посветената на дарителството и реставрацията изложба представя ръкописи от сбирката на библиотека „Елена и Иван Дуйчеви“, постъпили най-често в резултат на дарения и запознава посетителите с дейността на реставрационната лаборатория на Центъра за славяно-византийски проучвания „Проф. Иван Дуйчев”.
Частичен пробен достъп Wiley Online Library

picture4.jpg  В периода 16 май –15 юли 2016 г. Университетска библиотека "Св. Климент Охридски" предоставя  частичен пробен достъп  до статии от списания от колекцията на Wiley Online Library. Платформата включва 6 милиона статии от над 1500 списания, над 18 000 онлайн книги, хиляди справочници.  Ресурсите  обхващат  всички области на човешкото знание - хуманитарни науки, социални науки, природни науки, точни науки, технологии и интердисциплинарни теми.

Премиера на фотоалбума „Спомени за славно време…” в Университетската библиотека

13217164_1022161911172234_7151456156175932367_o.jpgНа 19 май 2016 г. в Университетската библиотека бе представен фотоалбума „Спомени за славно време, за симбиозата между науката и футболната топка и… за приятелите” с автор проф. д-р Александър Димчев – организатор и дългогодишен ръководител на футболния отбор на Алма Матер. Представянето на книгата премина при голям интерес.
Отиди на страница  [1] 2 3 ... 45 46 47

Университетска библиотека "Св. Климент Охридски" 2014